گاتر چدنی

گاتر چدنی معمولاً در فضاهایی که نیاز به مقاومت وزنی بالا داشته باشیم مورد استفاده قرار می گیرد. البته بدنه ی گاترها از جنس چدن ساخته نمی شود بلکه گریل یا همان شبکه ای که به صورت نرده ای یا مشبک روی کانال قرار می گیرد از جنس چدن می باشد. در محصولات شرکت هاراتون آلمان و نیکول فرانسه گاترهای چدنی در سه کلاس مقاومت وزنی، در بازار ایران موجودند:

  • B125
  • C250
  • C250-HD

کلاس B125 معمولاً برای کاربری هایی چون محوطه داخلی پارکینگ مسکونی با تردد پایین کاربرد دارد. کلاس C250 نیز می تواند در فضاهای داخلی پارکینگ های اداری یا پر تردد مورد استفاده قرار گیرد. کلاس C250-HD برای ورودی پارکینگ، ابتدا و انتهای رمپ، بخشهای با تردد بالا و محوطه های با عبور و مرور ماشین سنگین کاربرد دارد.


گاتر چدنی نیکول

گاتر چدنی نیکول در دو کلاس B125 و C250-HD تولید می شود. مدل CAL10BF در کلاس B125 و عرض 13 سانتیمتر عرضه می شود.

گاترهای کلاس C250-HD در عرض 13 و 20 سانتیمتر تولید می شوند. این گاترها عبارتند از:

  • گاتر چدنی DR100CF
  • گاتر چدنی DR101CF
  • گاتر چدنی DR152CF

 

گاتر نیکول

گاتر چدنی هاراتون

گاتر چدنی مدل 40239 یکی از محصولات بسیار کاربردی شرکت هاراتون آلمان می باشد که با توجه به ارتفاع بسیار کم در پارکینگ های سقف عرضه فولادی و بخش هایی که محدودیت کف سازی داشته باشیم مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از محصولات فوق در بخش محصولات با جزئیات بیشتری معرفی شده و مشخصات فنی آنها قابل بررسی می باشد. جهت دانلود دیتاشیت هر یک از گاترها لطفاً به بخش محصولات مراجعه فرمایید.

گاتر هاراتون

مزایا و معایب گاتر چدنی

گاترهای چدنی مقاومت وزنی بالایی دارند از اینرو به راحتی در پارکینگ ها، کارخانجات، موتورخانه و فضاهای تاسیساتی و … می توانند مورد استفاده قرار گیرند. در فضاهایی مثل کف تعمیرگاه، سالن های جوشکاری و … نیز استفاده از چدن به نسبت گاترهای با گریل پلاستیکی مناسب تر است.

گاتر چدن